بام سبز چیست و چه مزایایی دارد ؟

بام سبز چیست و چه مزایایی دارد ؟

برای تعریف بام سبز می توانیم بگوییم که به بامی گفته می شود که بخشی از آن و یا به طور کلی  از طریق گیاهان و درختان کف سازی شده است . باید در نظر داشته باشید که اگر میخواهید بام سبز ایجاد کنید باید برای انتخاب پوشش گیاهی نسبت به اقلیم و آب و هوایی که در آن زندگی می کنید اقدامات لازم را به انجام برسانید.

 همچنین باید از محصولاتی استفاده کنید که بتوانند به شما کمک کنند تا در کمترین زمان ممکن بام سبز را بر روی پشت بام خانه خودتان پیاده سازی نمایید . معمولاً بام سبز به شما این امکان را می دهد تا بتوانید یک باغبان خوب شوید .

نام دیگر بام سبز روف گاردن نیز می باشد که لغتی انگلیسی است و باید به آن توجه داشته باشید چون اهمیت فراوانی دارد. در این مقاله ما قصد داریم بام سبز را از چند جهت بررسی کنیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس با ما تا انتها همراه باشید تا در این زمینه نکاتی را خدمت شما مطرح سازیم.

چگونه میتوانیم بام سبز  و یا روف گاردن را به اجرا درآوریم؟

معمولاً روش های مختلفی هستند که به ما در این زمینه کمک می کنند که در این زمینه می خواهیم آنها را نام ببریم:

اولین موردی که باید به آن توجه کنیم روش اجرای گسترده می باشد .

 دومین مورد روش اجرای متمرکز می باشد . 

مورد سوم نیز نیز روش اجرای پرتابل و یا مدولار را به خود اختصاص می دهد.

هر روش مزایای خاص خودش را دارد و شما با استفاده از محصولات مربوط به بام سبز و یا لوازم مربوط به آن می توانید آن را انجام دهید.

 به عنوان مثال شما به ژئوتکستایل ، پنل زهکش بام سبز و فیلتر بام سبز، همچنین به ایزوگام ضد ریشه نیاز خواهید داشت. این ابزار آلات به شما کمک می کند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن و با کیفیت بالایی بام سبز را بر روی پشت بام خانه تان پیاده سازی نمایید و آن را به اجرا در آورید.

نکته اساسی در این خصوص این است که در روش مدولار نیاز خاصی به عایق کردن ندارید فقط باید قبل از اجرا تست آب از آن بگیرید.

به طوری که 5 الی 10 سانت آب را باید روی سطح پشت بام آزاد کنید و در صورت عدم نشتی می توانید این روش را انتخاب کنید. همچنین در این روش باید از فیلترهای مربوطه و زهکش آب استفاده کنید که درون فلاورباکس های پیش ساخته قرار خواهند داشت. فلاورباکس ها مربوطه می توانند بخش وسیعی از پوشش های گیاهی مرتبط با بام خانه را در اختیار شما قرار دهند.

بام سبز چه ویژگی های مثبتی را به خود اختصاص می دهد ؟

این روش می تواند در کاهش هزینه های مربوط به انرژی کمک فراوانی ‌کند و برای محیط زیست نیز مناسب خواهد بود . اولین مولفه ای که باید در نظر بگیرید این است که لایه های بام سبز باید کیفیت بالایی داشته باشند به طوری که می توانیم به آن زیرساخت نیز بگوییم.

  ساختار بام سبز نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که باید به آن توجه داشته باشید و توجه به آن خالی از لطف نخواهد بود.

بهینه سازی انرژی برای بام سبز یکی دیگر از مواردی است که می توانیم آن را در نظر بگیریم چون اهمیت دارد .

 همچنین بام سبز بیشتر برای فضاهای شهری مورد استفاده قرار می گیرد . در ابتدا در کشورهایی مثل آلمان و سوئیس این امر اهمیت ویژه پیدا کرد و تا آمریکا نیز پیش رفت. استفاده از لوازم معتبر و با کیفیت بام سبز می تواند در روند پیاده سازی این بخش بر روی بام بسیار موثر باشد . اگر بخواهیم فواید بام سبز را بگوییم میتوانیم به ساختار آن اشاره داشته باشیم که در قسمت های قبل ساختار و لوازم آن را نام برده ایم . ولی در مورد مزایای این بخش می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

اولین مورد مربوط به بهبود تنوع زیستی می باشد. مورد دیگر شامل کاهش بار سیستم های خنک کننده و بالا رفتن کیفیت هوا و طول عمر بالای بام

 به طور کلی این روش که بام سبز و روف گاردن نام دارد به شما کمک می‌کند تا از باغبانی و فضای باز و ارتباط با طبیعت لذت فراوانی را کسب کنید . همچنین باید در نظر داشته باشید که وجود عایق حرارتی در بام های سبز باعث کاهش اتلاف انرژی می شود که باید آن را نیز در نظر داشته باشید که اهمیت فراوانی دارد .

 تامین اکسیژن و پاکسازی هوا نیز یکی دیگر از مواردی است که می توانیم در خصوص بام های سبز به آن اشاره داشته باشیم.

هزینه روف گاردن و  یا بام سبز برچه اساسی در نظر گرفته می شود ؟

 هزینه روف گاردن بر اساس متراژ پشت بام شما در نظر گرفته می شود همچنین این هزینه برای هر نوع آپارتمان بر اساس نوع طرح متفاوت می باشد .

 بر مبنای نیازی که دارید می توانید هزینه های مربوطه را با مشورت با کارشناسان باغ کالا دریافت کنید.

تماس با کارشناسان باغ کالا

نتیجه گیری

در این مقاله ما روف گاردن و بام سبز را بررسی کردیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. باید بدانید که این روش باعث می شود تا پشت بام ها حالت سرسبزی را به خودشان بگیرند . همچنین برای خرید لوازم مربوط به بام سبز و روف گاردن میتوانید به فروشگاه آنلاین باغ کالا مراجعه نمایید .

 در این فروشگاه می توانید به تمامی لوازمی که برای باغ سبز نیاز دارید در قیمت های متنوع دسترسی داشته باشید .

مطالب اخیر

بام سبز چیست و چه مزایایی دارد ؟
صفر تا صد آموزش آبیاری
آبیاری چیست و به چه روش هایی انجام می شود؟
چه لوازمی برای آبیاری مورد نیاز است؟
بررسی مزایای تایمر آبیاری
خرید تایمر های آبیاری

دسته ها